SVĚTE ZBOŘ SE - AI BUDE VYŠETŘOVAT VÁLEČNÉ ZLOČINY!

4. srpna 2006 v 11:02 | A.Gulden |  Izrael
Amnesty International - dále AI, která vyslala svou misi do Libanonu i Izraele kvůli neštěstí ve vesnici Kana prohlásila, že její pracovníci hovořili také s přeživšími lidmi této vesnice, a podle nich není dosud provedené vyšetřování dostatečné.
"V žádném případě nesmíme připustit, aby zkoumání útoku v Kaně bylo smeteno pod koberec. Je třeba nezávislého a podrobného zkoumání, rozhodně nepostačí, to co vyšetřila izraelská armáda sama.-Komentář redakce:ovšem, na to má každý právo, nijak se nebráníme.
Izrael v minulosti smrt civilistů buď vůbec nevyšetřoval nebo prováděl podobně neprůkazná šetření.-Komentář redakce: tady má zřejmě autorka výroku na mysli smrt stovek izraelských občanů, zabitých v autobusech, obchodech, či na nádražích buďto sebevražednými atentátníky, nebo raketami odpalovaných z Gazy, či Libanonu, výhradně na civilní cíle, že?
Naši zástupci hovořili s lidmi z vesnice Kana krátce po bombardování, a ti uvedli, že v oblasti žili téměř dva týdny a izraelská armáda musela o jejich přítomnosti vědět. Ve své zprávě však Izrael uvádí, že armáda o přítomnosti civilistů v této vesnici neměla tušení", uvedla Kate Gilmore, zástupce generální tajemnice AI. -Komentář redakce: takže oni uvádějí, že v oblasti žili již dva týdny, kde prosím žili před tím, a kdo to vlastně byl? Nemohlo se jednat zcela hypoteticky o rodinné příslušníky Hizballáhových svatých mučedníků, či o nějaká rukojmí, v zájmu pozdějšího vydírání humanisticky zaměřeného západního světa? A dodejme ještě, že výpovědi vesničanů, kteří tam musí žít, a z 90-ti procent, pokud žijí v centru raketové základny, jsou rovněž členy, či aspoň sympatizanty Hizballáhu, jsou zřejmě pro AI průkazné na nejvyšší míru!
Vedení nemocnice ve městě Súr, kam byly odvezeny všechny oběti z Kany, dnes oznámilo, že obětí bylo celkem 28, z toho 16 dětí, a 9 osob bylo zraněno. Předchozí údaje přitom hovořily až o 60 mrtvých včetně více než tří desítek dětí. Nové počty potvrdila i nevládní organizace Human Rights Watch, nicméně ale dodala, že 13 lidí je stále pohřešováno a mohli tudíž v krajním případě zůstat pohřbeni pod troskami domu.-Komentář redakce:co dodat k tomuto sdělení? Nás to nepřekvapuje, džihádisté vždy nadsazují svoje ztráty, i kdyby měli za tím účelem odnášet na nosítkách jen kusy zabaleného nábytku... A těch 13 pohřešovaných, a údajně zasypaných troskami... no comment! Jen tak na okraj, netušil jsem, že v Kaně stálo WTC o desítkách patrech...
Izraelské letectvo před útokem varovalo obyvatele vesnice, aby opustili své domovy, na Kanu vypálilo dvě rakety, z nichž první explodovala, a druhá nikoliv.-Komentář redakce: Izrael vypálil na budovu ze které byly odpalovány rakety - co tam dělalo civilní obyvatelstvo? A už vůbec AI opomíjí časové nesrovnalosti útoku a výbuchů, jak jsme otiskli v Aktualitách.
Podle Amnesty International, varování, kterým Izrael vyzývá civilní obyvatelstvo k opuštění oblastí, zemi rozhodně nezbavuje povinností vyplývajících z mezinárodního zvykového práva.- Komentář redakce: zvykovým právem je také to, že se raketové základny, a to odpalovací rampy Hizballáhu bezesporu jsou, se zásadně neumisťuje mezi civilní obyvatelstvo, a už vůbec se dokonce mezi něj úmyslně neschovává!
Přímé i nepřímé, a nerozlišující útoky na civilisty a civilní objekty, představují válečný zločin. - Komentář redakce: výborně, jen čekáme, kdy začne AI konečně vyšetřovat přibližně 2000 válečných zločinů Hizballáhu, který útočí z 90-ti procent výhradně a zcela záměrně a nepokrytě na civilní cíle v Izraeli. O válečných zločinech Hamásu, Fatahu, a jejich poboček jako je třeba Al Aksá, a podobná "humanisticky" zaměřená sdružení ani nemluvě! Konečně se dočkáme spravedlnosti, a světu se otevřou oči!!!
Nebo až se světu zachce, tak otevře oči? Teď nějak nevím...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama